אודות

אתר הפסיכולוג שלי

שמי יעקב אופיר,
אני פסיכולוג קליני ואספר על עצמי עוד רגע, כאן למטה, אבל קודם קצת על האתר.

אנחנו הפסיכולוגים, איך לומר זאת בעדינות, לא תמיד מצליחים להסביר את עצמנו. מרוב ניסיון למצוא את הניסוח המדויק, שיצליח להכיל את כל המורכבות האנושית מצד אחד ולא יפגע במטופל מצד שני, אנחנו מתפתלים בניסוחים מעורפלים ולא פלא שהפכנו למושא מועדף לקנטורים בסרטים ובסדרות טלוויזיה.

והאמת היא שלפער הזה, בין שיחת חברים "רגילה" בבית קפה לבין השיח הפסיכולוגיסטי העמום והמופשט יש הסבר הגיוני – שהרי הנפש עצמה היא מושג מעורפל ומופשט: קשת ההתנהגויות האנושיות היא סוּפּר רחבה והמוח, למרות מאות מחקרי MRI, הוא עדיין אחת החידות הגדולות במדע.

אתר 'הפסיכולוג שלי' הוקם במטרה לגשר על הפער הזה ולשמש מקור ידע מהימן וידידותי על נושאים מרכזיים בפסיכולוגיה בכלל ועל סוגיות מטרידות בפסיכולוגיה קלינית בפרט.

לצד שאלות תיאורטיות ענקיות כמו מה מבדיל את האדם מבעל החיים או מה משפיע יותר, תורשה או סביבה, ננסה לתת מענה גם לשאלות מעשיות יום-יומיות כמו: איך יודעים אם המחשבות שעוברות לי בראש הן נורמאליות? האם יש לי "מחלת נפש"? איך מפסיקים לחשוב על דברים רעים ואיך בוחרים טיפול פסיכולוגי?

פסיכוולוגה'פסיכוVלוג', ערוץ הווידאו, משלים את האתר. בהרצאות קצרות בסגנון TED נאתגר כמה מהמיתוסים של מדעי ההתנהגות (מה שקרוי "פסיכולוגיה בגרוש"), נעמיק את הדיון בחלק מהנושאים ונדון בסוגיות עכשוויות. כך, בשילוב שתי הפלטפורמות הללו, ננגיש בקצרה ובפשטות עקרונות יסוד ממגוון תחומי הפסיכולוגיה.הזמנת הרצאותאתר הפסיכולוג שלי מחויב לספרות מקצועית עדכנית מצד אחד ולכתיבה ידידותית, זורמת ומלאת הומור מצד שני. אבל, וזה אבל גדול, האתר לא מחליף ייעוץ פסיכולוגי אישי על ידי איש מקצוע מורשה.

להתראות, יעקב

עץ בשקיעה - איתי סיסו

קרדיט צילום: איתי סיסו המוכשר – כולל גם צילום תמונות הנוף של הרכיבים הגרפיים (ווידג'טים) בתחתית האתר

קצת מידע עלי:

פעם, תחת שלטונה הבלתי מעורער של הפסיכואנליזה של פרויד, לפסיכולוגים היה אסור לספר על עצמם. גם היום, אפילו בעידן הפייסבוק והאינסטוש, הנושא הזה שנוי במחלוקת אבל אני, כפי שאפשר לנחש, משתייך למחנה הפחות שמרן :).

אני נשוי לרוני ואב למעין (הבן) ואוֹרי (הבת) וכיום אני עמית פוסט-דוקטורט בטכניון ובאוניברסיטה העברית.

המאמרים בעבודת הדוקטורט שלי עוסקים במצוקה של בני נוער ברשת החברתית בהנחייתם של פרופ' ברוך שוורץ וד"ר קריסטה אסטרחן. גיבשתי את הצעתי לדוקטורט, בעקבות מקרה טראגי בו נער בן 16 שם קץ לחייו בעקבות הצקות שספג מחבריו בפייסבוק. בבחירת נושא המחקר, ביקשתי לשלב בין החיים האקדמיים והעשייה בשטח.

בערך 14 שנות אוניברסיטה (אבל מי סופר) בוודאי משפיעות על אופן החשיבה וסגנון הכתיבה שלי אבל אני משתדל בכל זאת, להישאר מחובר ל"חיים עצמם" – לפרסם תכנים גם בפלטפורמות פופולאריות כמו ynet, דה-מרקר, NRG או יוטיוב ולקחת חלק במיזמים חברתיים בעולם האמיתי.

יש כאן גם קישור לקורות החיים שלי אבל אני מזהיר מראש שזה של אקדמאים כזה (יענו, ארוך ובאנגלית :).

להתראות,
יעקב

פניה לטיפול ויצירת קשר.PNG

מודעות פרסומת